odkazOtvoríte oči, a uvidíte sa v kozmickej lodi obklopenými technologickými prístrojmi. Nelakajte sa, to sa len mimozemšťania rozhodli vás vzkriesiť. Pravda, nie každý bude mať takéto štastie, ale iba tí čo v nich veria, a robia to čo sa im páči. Dnes však drtivé % ľudí ktorí veria vo vzkriesenie. veria, že im to zabezpečí Kristus. Takáto udalosť je však extrémne nepravdepodobná :
1 : Vo svete existovalo cez tisícka náboženstiev. Všetky náboženstvá sa zakladajú nie na vedeckých pozorovaniach, ale na tom že "jedna pani povedala". Pravdepodobnosť že sa preto trafíte do správneho náboženstva je teda menšia než 1/1000
2 : Ak by ste sa aj trafili do správneho náboženstva ktorým by bolo kresťanstvo, kedže krestanstvo obsahuje cez stovky denominácii, pravdepodobnosť vášho spasenia skrze nachádzanie sa v správnej denominácii ešte viac poklesne.
3 : Aj keby ste sa nachádzali v správnej denominácii ktorá pochopila a vie čo od nej Kristus chce, moc by vám to nepomohlo, kedže na základe biblickej kritiky je pravdepodobnosť že Bibliu napísal Boh na úrovni 0,0%
skepticsannotatedbible.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
________________________________________________________________________
V prípade spasenia mimozemšťanmi je to ale už o niečom inom. Len v našom vesmíre sa nachádza okolo 10 na 23 hviezd, pričom okolo jednej hviezdy obiehajú v priemere 4 planéty. To je naozaj veľký počet planét. Biologické výskumy ukazujú, že vývin jednoduchej protobunky DNA schopnej replikácie je v priebehu milion rokov štatistickou istotou. Evolúcia sa následne postará o to, aby sa protobunka vyvíjala v komplikovanejší organizmus. Vyzerá to teda tak, že stačia len vhodné podmienky a dlhé veky, a evolučný vývin v komplikované organizmy je štatistickou istotou. Na Zemi sa takáto situácia odohrala dokonca dva razy po sebe. Najprv od vzniku protobunky až k vyspelým dinosaurom, a následne po záhube dinosaurov kedy prežili len malé podzemné tvory sa znovu život začal vyvíjať na komplikovanejší čoho výsledkom sme dnes my.
Dešifrovať čo a ako Ježiš myslel, je dnes nemožné, vzhladom na to že ani on sám nevedel čo vlastne chce a v každej druhej vete si odporoval. Na druhej strane vedieť čo chcú mimozemšťania a čo sa páči mimozemšťanom nie je ťažké. Stačí len sledovať realitu a človek hned zistí, že ak sa mimozemšťanom podarili medzihviezdne lety a získanie večného života, tak nie vdaka náboženstvu, ale výlučne vdaka vede a technike. Náboženstvo by ich v tomto naopak brzdilo. Brániť a popularizovať vedu a techniku, a skrze nu rúcať náboženské mýty brzdiace vedecký pokrok, je preto tým čo by sa mimozemšťanom páčilo, a vdaka čomu by človek u nich získal ich priazen.
Ku spaseniu nie je treba všemohúceho Boha. Aj my dnes hoci ešte nevieme medziplanetárne cestovať dokážeme technologické divy. Tak o čo viac by to vedeli mimozemšťania ktorí by boli pred nami tisícky, až miliony rokov vedecky vpredu ? Mimozemšťania sú nám aj pudovo bližší. Pre Boha by sme boli len niečo ako malinké mravce, prečo by mal mať Boh nejaký pud k mravcom ? Na druhej strane mimozemšťania by boli zrejme podobného chemického zloženia ako sme my, a aj podobnej veľkosti. Ich vzťah ku nám by bol preto o dosť naklonenejší než vzťah Boha k nám.
Teraz si možno kladiete otázku, "dobre, verím v mimozemšťanoch a robím to čo sa im páči, ako si ma však všimnú a dozvedia sa o mne z 7 miliárd ľudí pokial nie sú všadeprítomný ?" Tu je odpoved jednoduchá "internet". Založte si vedeckú stránku búrajúcu náboženské mýty a mimozemšťania ktorí by skúmali internet sa o vás dozvedia. Dnes vo svete existuje 1,2 miliardy webových stránok. Ak by existovalo čo i len 10 tisíc mimozemských internetových skúmatelov webových stránok, tak netrvalo by dlhšie než rok než by prehliadli všetky webové stránky na internete ! Dalším sposobom vedeckého zviditelnenia je dávať vedecké hashtagy na instagram, faceboook..... písať pod svojim vedeckým profilom do vedeckých internetových časopisov na instagrame, Facebooku... počítadla stránok, zdielanie svojich článkov do denníkov, na ostatné webové stránky, atdd.... Dnes sa vedecky zviditelniť naozaj nie je ťažké...