pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Žumpa

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  veda  /  vlákno

Čo takto obrátiť základy fyziky?!

príspevkov
78
zobrazení
37 564
unikátne
2 054
tému vytvoril(a) 26.12.2019 17:42 Boris
24

23. Boris 27.12.2019, 11:47

Všetko, čo sme sa o gravitácii učili platí, len je to naopak. Sila nevychádza zo stredobodu hmoty, ale z okolia priestoru okolo tej hmoty.
Zaujímali by ma námietky. Prečo by to tak byť nemohlo.

27.12.2019, 12:22
2D priestor musí byť napätý, aby vo vzťahu s ním pôsobil tlak na povrch hmoty. Čo ho napína?
ako odpoveď na :
23

21. Fénix 27.12.2019, 10:48

F=p.V

Na ľavej strane rovnice je sila, na pravej je tiež sila, ale vyjadrená ako tlak priestoru. Pravidlá fyziky sa tým nemenia.

27.12.2019, 11:47
Všetko, čo sme sa o gravitácii učili platí, len je to naopak. Sila nevychádza zo stredobodu hmoty, ale z okolia priestoru okolo tej hmoty.
Zaujímali by ma námietky. Prečo by to tak byť nemohlo.
none
ako odpoveď na :
21

1. Boris 26.12.2019, 17:42

Nevieme vysvetliť, čo je gravitácia. Hľadáme preto nejakú časticu, ktorá by gravitáciu vysvetlila. Už sme jej aj dali meno, aj keď nevieme, či existuje - Gravitón. Nevieme, prečo vesmír expanduje, prečo rastie priestor, prečo sa objekty navzájom vzďaľujú. Nevieme, čo je to tá temná hmota, nevieme ju nikam zaradiť, ale niečo nám hovorí na základe deformácie svetla, tak ju akceptujeme, dokonca vítame. A napokon veľký tresk. Naozaj počiatok všetkého? Nedá sa hýbnosť vesmíru vysvetliť aj inak? Ale č...

27.12.2019, 10:48
F=p.V

Na ľavej strane rovnice je sila, na pravej je tiež sila, ale vyjadrená ako tlak priestoru. Pravidlá fyziky sa tým nemenia.
súhlasí: Boris
ako odpoveď na :
1
26.12.2019, 17:42
Nevieme vysvetliť, čo je gravitácia. Hľadáme preto nejakú časticu, ktorá by gravitáciu vysvetlila. Už sme jej aj dali meno, aj keď nevieme, či existuje - Gravitón. Nevieme, prečo vesmír expanduje, prečo rastie priestor, prečo sa objekty navzájom vzďaľujú. Nevieme, čo je to tá temná hmota, nevieme ju nikam zaradiť, ale niečo nám hovorí na základe deformácie svetla, tak ju akceptujeme, dokonca vítame. A napokon veľký tresk. Naozaj počiatok všetkého? Nedá sa hýbnosť vesmíru vysvetliť aj inak?
Ale čo ak je to celé zle, už od základu?
Už od pána Newtona.

Všetko sa odráža od gravitácie. Čo to gravitácia je? Čo to ten Izák vlastne vymyslel?
Newton vymyslel gravitáciu a ostatná veda sa jej držala, právom!
Čím sa doposiaľ však nikto nezaoberal je, či to ten Newton pochopil naozaj správne. Aspoň som zatiaľ o takomto koncepte doposiaľ nikde nepočul, nečítal a preto sa drž, možno je to prelom vo vede, aj keď sa o ňom teraz sotva niekto dozvie, ale možno raz, možno neskôr. A možno ho už niekto niekde spomenul, ale nemal dosť titulov...
Newton premýšlal o tom, prečo jablko padá na zem a povedal si, že je tu nejaká neviditeľná sila, ktorá jablko priťahuje. Tá sila vychádza zo zeme, z telesa, z vačšieho telesa. Vacšie teleso priťahuje to menšie a nazval túto silu gravitácia.
Od tohoto bodu sa odrážali všetci.

Teraz si sadnem pod strom ja a budem sa tváriť, že zatiaľ o gravitácii nič neviem. Padne jablko a ja si tak vravím, že čo to jablko tlačí k zemi?!

Nepriťahuje! Ale tlačí. Je tu nejaký tlak, ktorý na nás z hora tlačí. Ale prečo tlačí? Môže to byť podobný tlak, ako keď sme hlbšie vo vode a cítime stále silnejší tlak na naše ušné bubienky. A Čím vačšie teleso do vody ponoríme, o to tam bude vyvíjať vačši okolitý tlak, o čo sa stará všetká voda v okolí. Takže napokon obrátim význam gravitácie, pri čom ako fyzikálna veličina bude stále platná, len jej zdroj bude iný. Nazvyme tento opak gravitácie teraz amatérsky - priestorový tlak.

Ak teda nieje hmota zdrojom gravitácie, čo je zdrojom priestorového tlaku? Priestor sám. Dnes vieme už na isto, že vákuúm nieje prázdny priestor. Čiže prázdny priestor ani neexistuje. Ak nieje prázdny, tak má nejakú energetickú hodnotu, čo už vieme tiež a vraj je dokonca potenciál tejto hodnoty enormný.
Všetko, čo sme sa o gravitácii učili platí, len je to naopak. Sila nevychádza zo stredobodu hmoty, ale z okolia priestoru okolo tej hmoty.Čím je hmota objemnejšia, tým je okolitý priestorový tlak vačší. Čím je hmota hustejšia, o to je opať priestorový tak vačší. Čím hustejšia hmota, tým menej priestoru medzi atómami!!!

Je to náročné, lebo tu bojujejeme so samotnými základmi toho, čo sme sa celý život učili, s čím sme operovali, ale..

Gravitón nepotrebujeme.
Žiadna temná hmota nieje! Je to sám priestor v koncentrovanej forme, generuje priestorový tlak, čo vidíme ako gravitačnú deformáciu svetla.
Expandovanie vesmíru je priestorový tlak sám o sebe.... Avšak ak sa na dané miesto vráti hmotný objekt, tak sa priestor opať zmrští, preto stále vidíme všetky hviezdy, galaxie, pretože ako sa vzďalujú, tak sa znova neskôr približujú.
A veľký tresk nepotrebujeme. Hmota a priestor samé sa starajú o nekonečný pohyb na báze vzájomného pretláčania sa. Reliktné žiarenie môže byť následok explózie supermasívnej čiernej diery, napríklad.

Ak máš nejaké dotazy, námietky, budem len veľmi rád.

odkaz
none

najnovšie príspevky : 

vytvoril dzI/O 2015 - 2024 veľkosť : 93 380 B vygenerované za : 0.170 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) témy zobrazené : 27 674 614 x jedinečné zobrazenia : 2 995 513 x ip adresa : 3.146.176.191
dzI/Ov vek
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
stránka má príjem jedine od dobrovoľných podporovateľov
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none