move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / culture / chain

Zmysel života

entries
11
shows
604
uniques
163
theme was created 06.12.2021 by vrana
11

10. vrana 07.12.2021, 23:56

6 Libido ako túžby a impulsy, či (psy)chická energia sú prejavom (ne)vedomej psyché, (ne)vedomím (psy)chickým obsahom. Človek, ktorý je tímto ovládaný a riadený je vlastne (ne)vedomý, (ne)uvedomuje si (u)trpenie. Jeho vedomie, duša a telo sú tak (ne)čisté a človek sa tak po zvačša dňa trápi. (Ne)ustále je hladný, smadný, túži po sexuálnej slasti, túži (ne)ustále mať viac a via jak po materiálnych veciach tak aj po viacej viery, viacej sily a viac vedomostiach... Toto libido patrí do obsahu a ...

08.12.2021, 02:01
Pred pár rokmi som čítal tibetskú knihu mŕtvych Bardo Todol. Píše sa v nej, že najvyšší lámovia sa sami rozhodujú o svojom odchode zo sveta. Dokážu si navodiť smrť počas meditácie. Rozhodujú sa zomrieť preto, lebo už naplnili svoje životné poslanie a sú unavení životom. Životné poslanie je naplnením života, dáva životu zmysel. Človek by mohol žiť tak dlho, ako sa mu chce napĺňať život. Človeka to robí nesmrteľným. Nemôžeš totiž zomrieť, keď ma tvoj život zmysel.
consents: vrana
as response to :
10

6. Fénix 07.12.2021, 03:22

V jungiánskej psychológii je zmyslom života libido. Je to ovocie stromu života, ktoré robí človeka dočasne nesmrteľným. Smrteľnosť je len v našich hlavách. Zomiera len ten, kto ešte nenašiel svoje životné poslanie, alebo zišiel z cesty jeho napĺňania, alebo ho už naplnil a je unavený životom aby hľadal nové. To je prípad budhistov, ktorí sa dobrovoľne rozhodli zomrieť. Prijali nič za svoje jediné životné poslanie. Protikladom libida je poslanie poznania, ktoré robí človeka dočasne neomylným. Nes...

07.12.2021, 23:56
6

Libido ako túžby a impulsy, či (psy)chická energia sú prejavom (ne)vedomej psyché, (ne)vedomím (psy)chickým obsahom. Človek, ktorý je tímto ovládaný a riadený je vlastne (ne)vedomý, (ne)uvedomuje si (u)trpenie. Jeho vedomie, duša a telo sú tak (ne)čisté a človek sa tak po zvačša dňa trápi.

(Ne)ustále je hladný, smadný, túži po sexuálnej slasti, túži (ne)ustále mať viac a via jak po materiálnych veciach tak aj po viacej viery, viacej sily a viac vedomostiach...

Toto libido patrí do obsahu a štruktúry mysle a tela a ega. Budhisti sa tohoto všetkého vzdali a odovzdali sa tomu. Ostali žiť v samote ako samotár v lese alebo v kláštoroch, či cestovaním po krajine so žebracou miskou, jedlom na jeden deň, celodenným meditovaním a kontemplovaním, bdelým spánkom a meditatívnymi prácami okolo kláštora.
as response to :
6

1. vrana 06.12.2021, 16:51

Nejeden budhista odpovedá na otázky laikom a svojim učencom na otázku, čo je zmyslom života človeka? A tou jeho odpoveďou je veľmi (pre)kvapujúca odpoveď. Tou odpoveďou je jedno velké "NIČ" Keď si to (ro)zobereme, budhizmus ide proti , alebo (roz)púšťa (ne)čisté... myšlienky a (ne)čisté telo. Keď si laik, učenec, človek položí túto otázku, tak sa povediac nad ňou veľa natrápi a (ne)dosiahne tak úplnej pravdy, nakoľko sa mu nahrabú kadejaké iné, poddružné odpovede. Budhizmus má na toto jed...

07.12.2021, 03:22
V jungiánskej psychológii je zmyslom života libido. Je to ovocie stromu života, ktoré robí človeka dočasne nesmrteľným. Smrteľnosť je len v našich hlavách. Zomiera len ten, kto ešte nenašiel svoje životné poslanie, alebo zišiel z cesty jeho napĺňania, alebo ho už naplnil a je unavený životom aby hľadal nové. To je prípad budhistov, ktorí sa dobrovoľne rozhodli zomrieť. Prijali nič za svoje jediné životné poslanie. Protikladom libida je poslanie poznania, ktoré robí človeka dočasne neomylným. Nesmrteľnosť prechádza z markízy za na ženu a z matky na syna. Neomylnosť prechádza zo ženy na muža a z otca na dcéru. Otcom je Slnko, matkou je Zem, synom je Mesiac, dcérou je tieň.
as response to :
1
06.12.2021, 16:51
Nejeden budhista odpovedá na otázky laikom a svojim učencom na otázku, čo je zmyslom života človeka? A tou jeho odpoveďou je veľmi (pre)kvapujúca odpoveď.

Tou odpoveďou je jedno velké

"NIČ"Keď si to (ro)zobereme, budhizmus ide proti , alebo (roz)púšťa (ne)čisté... myšlienky a (ne)čisté telo. Keď si laik, učenec, človek položí túto otázku, tak sa povediac nad ňou veľa natrápi a (ne)dosiahne tak úplnej pravdy, nakoľko sa mu nahrabú kadejaké iné, poddružné odpovede.

Budhizmus má na toto jednoznačnú odpoveď. Toto jedno veľké

"NIČ"

, (u)končuje veškeré trápenie sa nad jej úvahou. Táto myšlienka a emócie s ňou spojené, sú u budhistu považované za (ne)čisté, pretože pri nich (pre)bieha (u)trpenie, vzniká (u)trpenie... Ale ak budhista pozná štyri vznešené pravdy:

1. vznešená prvda o (u)trpení.
2. vznešená prvda o vzniku (u)trpenia.
3. vznešená prvda o zániku (u)trpenia.
4. vznešená prvda o ceste vedúcej k zániku (u)trpenia.

Tak sa vlastne nad touto otázkou ani (ne)zaoberá, pretože vie, že nič touto úvahou (ne)dosiahne, len niekoľkoročné (u)trpenie sa zaoberaním nad otázkou, čo je zmyslom života človeka.

Odpoveď, jedno veľké

"NIČ"

, je ďalšou bránou (o)čistenia, (o)slobodenia, (o)liečenia, (o)zdravenia, (o)svietenia duše mojej a tela môjho, mysle a emočného tela bolesti.

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2022size : 82 376 Bgenerated in : 0.093 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 771 147 xunique displays : 1 300 610 xip address : 54.210.223.150

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...